Stravování v naší mateřské škole aktuálně zajišťuje Školní jídelna při Základní škole Dolní Újezd. Veškeré pokrmy podávané dětem v průběhu dne splňují hygienické normy i nutriční hodnoty předepsané vyhláškou o předškolním stravování. Mezi jídly jsou dodržovány pravidelné intervaly.

Celodenní stravování zahrnuje dopolední přesnídávku, oběd a odpolední svačinku, dbáme na dostatečný pitný režim. Ten je zajištěn po celý den i v rámci třídy, kdy je vždy k dispozici v samoobslužných džbánech čistá voda, čaj, nebo voda se sirupem, ovocem a sezónními bylinkami, které pěstujeme na školní zahradě. Děti mají ve třídě celoročně vlastní hrníček.

V případě odchodu po obědě si odnáší dítě odpolední svačinku s sebou.

Dopolední přesnídávku a odpolední svačinku jsme od loňského školního roku zavedly v rámci třídy, abychom využily blízkosti sociálního zařízení a čas, který ušetříme v rámci přesunů do přízemní jídelny, využíváme k jiným a zábavnějším aktivitám. Oběd probíhá v naší školkové jídelně. Děti vedeme v rámci stolování k samostatnosti, čistotě, ohleduplnosti k ostatním. Starší děti učíme, jak správně používat příbor, podporujeme v sebeobsluze. Mladším dětem naopak pomáháme tam, kde je potřeba.